AKILLI BİNA TEKNOLOJİLERİ

NELER İÇERİR?


eco3-icon1

Akıllı Ev Sistemleri Mobil Uygulamadan Aydınlatma Kontrolü

Akıllı ev sistemlerinin ana çözüm grubu olan aydınlatma grubu, ev, villa, ofis, otel gibi birçok projede kontrol edilen ürün grubudur. Aydınlatma kontrollerinde aç/kapa yada ışığın derecesini ayarlama gibi kontrolleri sağlayabilirsiniz. Ayrıca sunduğumuz KNX aydınlatma otomasyonu çözümleri DALİ aydınlatma protokolleri ve Tunable White driverları desteklemektedir. Tek bir tuş yardımıyla tüm aydınlatmalarınızı fiziksel anahtarlardan, cepten, tabletten hatta Siri, Alexa veya Google Home üzerinden sesli komutlarla kontrol ederek anın tadını çıkarabilirsiniz.
icon16

Akıllı Ev Sistemleri Perde Kontrolleri

Yaşam alanlarının olmazsa olmazı olan diğer bir bileşen grubu ise perdelerdir. Pencerelerinizde bulunan motorlu mekanizmalarınızı akıllı ev uygulamalarınızdan rahatça kontrol edebilirsiniz. Senaryolarınız sayesinde perdelerinizi istediğiniz saatte açabilir yada istediğiniz saatte kapatabilirsiniz. Sabahları doğal ışıkla uyanıp günün ilerleyen saatlerinde güneşliklerinizi otomatik olarak kapatmak veya yağmurlu günlerde panjurlarınızı otomatik olarak indirerek camlarınızın kirlenmesini önleyebilmek artık sizin için çok kolay.

icon17

Akıllı Ev Sistemleri İklimlendirme Otomasyonu

Akıllı ev sistemlerinde kullanıcılar tarafından önem verilen en önemli ürün grubu ise iklimlendirme çözümleridir. İklimlendirme otomasyonu sayesinde bağımsız bölümlerinizin ısıtmasını ayrı ayrı istediğiniz derecede kontrol edebilirsiniz. Sabahları sıcak geceleri ise serin bir oda sıcaklığı istiyorsanız KNX iklimlendirme otomasyonu ürünlerimizle tüm isteklerinizi karşılayabiliriz. Evden uzaktayken VRF, Split yada fancoil klimalarınızı yerden ısıtma yada peteklerinizi istediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz.
icon18

Akıllı Ev Sistemleri Ses Sistemleri Kontrolü

Mekanlarınız da bulunan ses sistemi ürünlerini akıllı ev uygulamanıza entegre edebilir, Spotify, Tidal, TuneIn gibi uygulamalar üzerinden hoparlörlerinize ses aktarımı sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda Digiturk, Apple Tv, D Smart gibi görüntü receiverlarınızı sisteme bağlayabilir kumandalarını cepten, tabletten kontrol edebilirsiniz. Akıllı ve dokunmatik kumanda yardımıyla bir çok kumandanızı tek kumanda da birleştirebilir karmaşıklıkların önüne geçerek eğlencenize engel olarak şeyleri ortadan kaldırabilirsiniz.
icon19

Akıllı Ev Sistemleri Mobil Uygulama Güvenlik Kontrolü

Akıllı ev otomasyonuna entegre çalışan kamera ve alarm sistemleriyle tek bir uygulama altında mekanlarınızı kontrol altına alabilirsiniz. Sunduğumuz hırsız alarm sistemi çözümlerimizle daha tehditler oluşmadan caydırıcı senaryoları devreye alabilirsiniz. Sınır ihlali olduğunda evinizin aydınlatmalarını açıp kapayabilir yada müzik sisteminizi aniden devreye alabilirsiniz. Akıllı ev sistemleriyle entegre çalışan alarm ve kamera sistemi çözümleri sayesinde mekanlarınız artık daha fazla güvende.
icon13

Akıllı Ev Sistemleri Kapı İle Görüntülü Görüşme

Evlerinizde bulunan görüntülü interkom cihazlarıyla evdeyken veya dışarıdayken görüşebilirsiniz. Sunduğumuz cloud çözümleriyle evinizde olmasınız bile bahçe kapınızı cepten, tabletten açabilirsiniz. Yüz tanıma yada kartlı giriş yöntemleri ile kapınızı açabilir temas ortamını azaltabilirsiniz. Misafirlerinize tek girişlik QR kod üretebilir ve giriş çıkışlarınızı takip altına alabilirsiniz. Eviniz de olmasınız bile kargolarınızın geri dönmesine engel olabilir ve bir çok şeyden zaman kazanabilirsiniz.
icon15

Apple Homekit Akıllı Ev Sistemleri Entegrasyonu

Apple markasının kendi cihazları için sunmuş olduğu “Ev” uygulaması sayesinde evinizde bulunan bir çok ürün grubunu kontrol edebilirsiniz. Siri entegrasyonu sayesinde sesli komutlarınızla odanızın sıcaklığını ayarlarken senaryolarınızı çalıştırabilirsiniz. KNX otomasyon uygulamalarımızı Apple Homekit uygulamasına aktarırken Homekit logolu tüm cihazlarınızı da buraya tanımlayabilir kontrollerini kolaylaştırabilirsiniz. Apple “Ev” uygulamasına her geçen gün yeni geliştiricileri dahil ederek bu alanda çok önemli adımlar atmaktadır.
icon20

Sesli Komut Kontrolleri

Giderek artan sesli komut sistemleri akıllı evinize entegre bir şekilde çalışmaktadır. Mobil uygulamalarınızdan yaptığınız tüm işlemleri sesli komut sistemleriyle de yapabilme imkanı sağlıyoruz. Sesli komut sistemleri mekanlarınız da bulunan tüm otomasyon cihazlarının ne konumda olduğunu bilir ve sizden gelecek komutlara göre istenilen işlemleri yerine getirir. Örneğin eve yaklaşırken konumunuzu otomatik olarak algılar ve “Eve Giriş” senaryonuzu aktifleştirir.
icon21

Akıllı Ev Sistemleri Alexa Siri Google Home Kontrolleri

Dünya ‘nın önde gelen teknoloji firmaları olan Apple, Google ve Amazon sesli komut sistemlerinde yatırımlarını hızla devam ettirmektedir. Ülkemiz de aktif olarak kullanılan “Siri” ile Türkçe komutlarınızı rahatlıkla aktarabilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. “Google Home” uygulaması ise Türkiye ‘de yayına alınmış fakat geliştirmeleri hala devam etmektedir. “Amazon Alexa” uygulaması ise Türkiye uygulama marketlerine kapalı ve sadece İngilizce dil desteği ile devam etmektedir.

Hamam Sauna Kontrolü:

Hamam ve Sauna gibi mekanlarınızın sıcaklık değerlerini telefonlarınız da görebilir, bunlara senaryo atamaları yaparak tek tuşla kontrollerini sağlayabilirsiniz.

Bahçe Sulama Kontrolü:

Yağmurlu veya çimin nemli olduğu günlerde bahçe sulama sisteminizi çalıştırmanıza gerek kalmaz ve zaman senaryoları ile sulama sisteminizi kontrol edebilirsiniz.

Elektrik, Su, Gaz Kontrolü:

Evinizden uzaklaşıp tatile gittiğinizde veya bir seyahate gittiğiniz de elektriklerinizi kesebilir, su ve gazınızın elektronik vanasını mobil uygulamalarınız üzerinden kapatabilirsiniz.

Enerji Tasarrufu:

Kullandığınız tüm ürünlerle uzun vadede enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. İstek ve alışkanlıklarınıza göre dizayn edilen sistemler önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Akıllı Ev Sistemleri İklimlendirme Verimliliği:

İklimlendirme Tasarrufu